Рукометаши Црвене звезде Примобет и Пролетера одиграли су нерешено 29:29 (16:16) у 3. колу плеј-аута Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-бели нису успели да избаце из главе и забораве дешавања од среде на прекинутом мечу у Лесковцу. Нервоза се пренела и на меч против Пролетера и без повређеног Андрејевића и суспендованих Бујишића и тренера Недељка Матића успели су да освоје само бод против последњепласиране екипе из Зрењанина.

Током читавог меча Звезда се мучила, иако је у 23. минуту стекла предност од 13:10, није успела да сачува предност и на полувреме се отишло са резултатом 16:16.

У другом полувремену екипе су се смењивале у вођству, а гости су у завршницу ушли са два гола предности. Смогли су Звездини рукометаши снаге да преко Колунџића смање, а онда и у последњим тренуцима меча голом Пановског дођу до изједначења и једног бода – 29:29.

Најефикаснији у редовима нашег тима био је Виктор Матичић са 6 голова, а пратили су га Михаило Шљукић са 5, Драшко Ненадић, Урош Колунџић и Лазар Пановски са по 4 погодака.

Црвено-бели су и даље на 2. месту на табели плеј-аута Суперлиге, а у 4. колу у петак 26. априла 2024. године од 20.30 часова дочекују Раднички.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ПРОЛЕТЕР 29:29 (16:16)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Горан Ковач и Срђан Милосављевић. Искључења: Црвена звезда 10, Пролетер 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(3), Пролетер 4(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 2, Хорват, Ненадић 4(2), Урта 1, Богуновић, Мајес 1, Матичић 6(1), Шмигић, Н.Радовановић, Шљукић 5, Павловић 2, Колунџић 4, Пановски 4, Ковачевић. Тренер: Никола Јоцић.

ПРОЛЕТЕР: Чоловић, Буквић 4, Мелиава, Кечкеш, Илић, Лазић 5(2), Ђурашковић 5(1), Ђорђевић, Секулић 1, Радисављевић 8, Брети, Милошевић 2, Ковачевић, Дошен, Живковић 4. Тренер: Миљан СТанић.