Рукометаши Црвене звезде Примобет остварили су победу у 5. колу плеј-аута Супер рукометне лиге Србије против Обилића резултатом 38:35 (19:16).

Црвено-бели су средином првог полувремена головима Хорвата, Бујишића и Мајеса стигли до вођства од 10:6. Изабраници Недељка Матића су сачували стечену предност и на одмор отишли са три гола предности – 16:19.

У наставку меча играло се „гол за гол“, а Звезда је погоцима Бујишића и Матичића стигла до плус пет (29:24) у 46. минуту. Исти двојац је потом повећао вођство нашег тима и на 32:25. Мирно су црвено-бели привели меч крају, а домаћи су успели само да ублаже пораз – 35:38.

Најефикаснији на мечу био је Милош Бујишић који је постигао 10 голова. Урош Колунџић је постигао 5, а по четири гола дали су Ђорђе Мајес, Виктор Матичић, Иван Хорват и капитен Драшко Ненадић.

Звездини рукометаши се и даље налазе на 2. месту на табели плеј-аута, а у 6. колу дочекују Југовић 15. маја од 20.30 часова у дворани СЦ Шумице у Београду.

ОБИЛИЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 35:38 (16:19)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац. Гледалаца: 80. Судије: Марко Обрадовић и Владимир Вучић. Искључења: Обилић 2, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Обилић 5(2), Црвена звезда 4(2).

ОБИЛИЋ: Остојић 1, Савић 4, Гојковић 4, Младеновић 3, Денић, Иванић 9, Јовановић 2, Чоловић, Станић 5, Стојановић 2, Мандић 2, Турудић, Митровић, Бандука, Сладић 3(2), Тасић. Тренер: Марко Павловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић, Хорват 4, Ненадић 4(1), Урта 2, Мајес 4, Матичић 4, Шмигић, Бујишић 10(1), Петрић, Н.Радовановић, Шљукић 3, Павловић, Колунџић 5, Пановски 2, Ковачевић. Тренер: Недељко Матић.